Ogrody wertykalne w biurach – zielone ściany na wymiar z żywych roślin

Ogrody wertykalne to nowy sposób na uprawę roślin. Pionowe uprawy – zielone ściany – cieszą się wielkim zainteresowaniem ze względu na oszczędność miejsca i pieniędzy. To jeden z trendów, który staje się coraz popularniejszy w świecie aranżacji wnętrz. Zielone ściany spotyka się już coraz częściej w przestrzeniach prywatnych.

Oferujemy kompleksową realizację wewnętrznych ogrodów wertykalnych wykonywanych w technologii tkaniny wegetacyjnej z wykorzystaniem żywych roślin. Stosujemy sprawdzone i innowacyjne rozwiązania, oparte na wieloletnim doświadczeniu. Jesteśmy w stanie spełnić praktycznie wszystkie pomysły projektowe, które dla innych mogą wydawać się niemożliwe do zrealizowania.

Nasza firma zajmuję się także serwisowaniem zielonych ścian.

ogrodwertykalny

Czy zielone ściany wymagają pielęgnacji?

Pielęgnacja uprawy wertykalnej  polega głównie na kontroli wilgotności i zaopatrzeniu w składniki mineralne. Należy systematycznie usuwać wysuszone i martwe rośliny, należy je przycinać i utrzymywać zwarty pokrój. Co jakiś czas rośliny należy przetrzeć z ewentualnej warstwy kurzu.

Automatyczny system nawadniania pozwala nam cieszyć się bujną roślinnością bez konieczności podlewania.

 

Po za walorami estetycznymi rośliny, które są wykorzystywane w ogrodzie wertykalnym, mają właściwości:

 • oczyszczające (pochłaniają i neutralizują toksyczne substancje tj. benzyn czy amoniak. Tworzą  przyjazny mikroklimat, wzbogacając oczyszczone z toksyn powietrze dużą ilością tlenu.
 • izolacyjne – są w stanie zablokować nawet 70 proc. dźwięków dochodzących z zewnątrz.
 • terapeutyczne – wspomagają  prawidłowy oddech nie tylko poprzez generowanie tlenu,
 • regulują wilgotność– idealnie sprawdzają się w nadmiernie suchych pomieszczeniach,

Jak działają żywe ściany z roślin?

Ogród wertykalny to efektowna, zielona ściana w mieszkaniach lub biurach z dobrą świetlną ekspozycją – to coraz popularniejszy sposób na hodowlę roślin.

Zielone ściany  z żywych roślin sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jednym z głównych warunków, które trzeba spełnić, jest dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz duża ilość światła. System automatycznego nawadniania daje nam możliwość cieszenia się bujną zielenią bez konieczności codziennej pielęgnacji. Przy braku możliwości podłączenia przyłączy wodno-kanalizacyjnych oferujemy obieg zamknięty, który nie wymaga dopływu wody oraz jej odprowadzenia do kanalizacji, ponieważ posiada własny zbiornik z wodą. Nawadnianie odbywa się wtedy przy użyciu pompy.  Jeżeli nie jesteśmy w stanie spełnić warunku oświetlenia, stosujemy sztuczne doświetlenie, które jest potrzebne roślinom do prawidłowego funkcjonowania. Nawożenie i zintegrowane oświetlenie to wszystko, co jest potrzebne, aby zapewnić trwałość oraz piękno zielonej ściany.

Zielone ściany jako element ekodesingu

Wyzwaniem stojącym przed nowoczesnym designem jest próba inkorporacji dzikiej natury do wnętrz biurowych i komercyjnych. W ten trend wpisuje się misja naszej firmy – projektowanie ogrodów wertykalnych w biurach czyli zielonych ścian na wymiar z żywych roślin. Spełnia ona wszystkie założenia idei ekologicznych, pojawiających się w koncepcji biofilii, upowszechnionej przez Edwarda O. Wilsona – biologa, który głosił wartość przywiązania człowieka do natury. Tworząc kompozycje, staramy się odpowiedzieć na ludzką tęsknotę za przyrodą, szczególnie wtedy, gdy zewsząd widzimy postęp cywilizacyjny.

Pojawienie się ogrodu wertykalnego w biurze wiąże się z wieloma korzyściami. Zielone ściany na wymiar z żywych roślin wspomagają regenerację w środowisku pracy, obniżają poziom stresu, koją i wyciszają, a przede wszystkim wpływają na kreatywność oraz produktywność wszystkich pracowników. Inwestycja w naturalne kompozycje ścienne zdecydowanie poprawia warunki pracy, świetnie regulując jakość codziennego funkcjonowania w takich miejscach. Ogród wertykalny w biurze, czyli symbol nowoczesnego tzw. biophilic designu pomaga człowiekowi w odnalezieniu równowagi emocjonalnej. Wszystko za sprawą wprowadzenia do wnętrz kilku elementów: oświetlenia, delikatnych materiałów i przede wszystkim zielonych ścian na wymiar z żywych roślin. Nasze rozwiązania na pewno okażą się ciekawą alternatywą dla zwykłych dekoracji. Naturalne kompozycje pomogą w wydzieleniu specjalnych sfer relaksu dla pracowników biura.

  ogród wertykalny

  Ogrody wertykalne sprzyjają idei „zero waste” oraz „less waste”, ponieważ panele, które wykorzystuje się do stworzenia takich żywych ścian wykonane są z materiałów z recyklingu. Dzięki technologii Vertical Planter „zielone meble” odporne na mole, pleśń i nie powodują przykrego zapachu. Nie zawierają też czynników wywołujących alergię, związków drażniących ani rakotwórczych.

  Płyta mocująca jest wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Panel wyróżnia się niewielką wagą oraz wysoką wytrzymałością. Jest też odporny na wodę i chemikalia. Vertical Planter w całości powstają z materiałów, które pochodzą z recyklingu. Dzięki temu ściany z roślin są jeszcze bardziej naturalne i ekologiczne. Ponadto stabilny, miękki i prawie niezniszczalny materiał zapewnia optymalne środowisko dla wertykalnego ogrodu.

  Największymi zaletami Vertical Planter, jest ich wytrzymałość oraz zdolność do stwarzania specyficznego, sprzyjającego rozwój roślin środowiska.

  Cechy panelu :

  • rozmiar: szerokość 81 cm x wysokość 61 cm x głębokość 4 cm,
  • waga: 3,2 kg (około 12 kg z roślinami),
  • zawiera:  włókninę korzeniową, linię kroplującą oraz wieszaki do montowania,
  • jest wyposażony w 12 kieszeni na rośliny,
  • kolor filcu: czarny,
  • nie zawiera rośli

  Skontaktuj się z nami!

  kreatywna zieleń - dekoracje z mchu

  Bądź zawsze na bieżąco

  Formy płatności

  Skontaktuj się z nami!

  Bądź zawsze na bieżąco

  English EN German DE Polish PL