Wertykalny ogród wewnętrzny - zielone ściany z żywych roślin

Ogrody wertykalne to nowy sposób na uprawę roślin. Pionowe uprawy – zielone ściany – cieszą się wielkim zainteresowaniem ze względu na oszczędność miejsca i pieniędzy. To jeden z trendów, który staje się coraz popularniejszy w świecie aranżacji wnętrz. Zielone ściany spotyka się już coraz częściej w przestrzeniach prywatnych.

Oferujemy kompleksową realizację wewnętrznych ogrodów wertykalnych wykonywanych w technologii tkaniny wegetacyjnej z wykorzystaniem żywych roślin. Stosujemy sprawdzone i innowacyjne rozwiązania, oparte na wieloletnim doświadczeniu. Jesteśmy w stanie spełnić praktycznie wszystkie pomysły projektowe, które dla innych mogą wydawać się niemożliwe do zrealizowania.

Nasza firma zajmuję się także serwisowaniem zielonych ścian.

ogrodwertykalny

Pielęgnacja uprawy wertykalnej  polega głównie na kontroli wilgotności i zaopatrzeniu w składniki mineralne. Należy systematycznie usuwać wysuszone i martwe rośliny, należy je przycinać i utrzymywać zwarty pokrój. Co jakiś czas rośliny należy przetrzeć z ewentualnej warstwy kurzu.

Automatyczny system nawadniania pozwala nam cieszyć się bujną roślinnością bez konieczności podlewania.

 

Po za walorami estetycznymi rośliny, które są wykorzystywane w ogrodzie wertykalnym maja właściwości:

-oczyszczające ( pochłaniają i neutralizują toksyczne substancje tj. benzyn czy amoniak. Tworzą  przyjazny mikroklimat, wzbogacając oczyszczone z toksyn powietrze dużą ilością tlenu.

izolacyjne -są w stanie zablokować nawet 70 proc. dźwięków dochodzących z zewnątrz.

terapeutyczne– wspomagają  prawidłowy oddech nie tylko poprzez generowanie tlenu,

regulują  wilgotność– idealnie sprawdzają się w nadmiernie suchych pomieszczeniach,

Ogród wertykalny to efektowna, zielona ściana w mieszkaniach lub biurach z dobrą świetlną ekspozycją – to coraz popularniejszy sposób na hodowlę roślin.

Zielone ściany  z żywych roślin sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jednym z głównych warunków które trzeba spełnić jest dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz duża ilość światła. System automatycznego nawadniania daje nam  możliwość  cieszenie się bujną zielenią bez konieczności codziennej pielęgnacji. Przy braku możliwości podłączenia przyłączy wodno-kanalizacyjnych oferujemy obieg zamknięty, który nie wymaga dopływu wody oraz jej odprowadzenia do kanalizacji, ponieważ posiada własny zbiornik z wodą. Nawadnianie odbywa się wtedy przy użyciu pompy.  Jeżeli nie jesteśmy w stanie spełnić warunku oświetlenia, stosujemy sztuczne doświetlenie, które jest potrzebne rośliną do prawidłowego funkcjonowania. Nawożenie i zintegrowane oświetlenie to wszystko co jest potrzebne, aby zapewnić trwałość oraz piękno zielonej ściany. 

  Skontaktuj się z nami!


  Kreatywna Zieleń
  ul. Jałowcowa 7
  05-506 Magdalenka
  woj. mazowieckie
  NIP: 123 139 49 62
  REGON: 369 974 696

  • Specjalista ds. Zielone Ściany
   518-211-102
  • biuro@kreatywnazielen.pl
  Kreatywna Zieleń

  Bądź zawsze na bieżąco

  • Tel: +48 518-211-102

  Formy płatności

  Skontaktuj się z nami!


  Kreatywna Zieleń
  ul. Jałowcowa 7
  05-506 Magdalenka
  woj. mazowieckie
  NIP: 123 139 49 62
  REGON: 369 974 696

  • Specjalista ds. Zielone Ściany
   518-211-102
  • biuro@kreatywnazielen.pl

  Bądź zawsze na bieżąco

  • Tel: +48 518-211-102
  pl_PLPolish
  en_USEnglish de_DE_formalGerman pl_PLPolish