W dzisiejszych czasach architekci prześcigają się w oryginalnych aranżacjach otaczającej nas przestrzeni. Najlepsze rozwiązania w tym zakresie wiążą się nie tylko z aspektami estetycznymi i wizualnymi, ale łączą też w sobie funkcjonalność i wartości użytkowe. Aktualnie bardzo modne są różnego rodzaju aranżacje nowoczesne, ukierunkowane na powstawanie przestrzeni otwartych, w ciekawej, lecz minimalistycznej zabudowie. W takich pomieszczeniach dominuje raczej kolorystyka stonowana, nie ma nadmiernej ilości mebli, a wnętrze zdobią stylowe detale, które nadają przestrzeni odpowiedniego smaku. W zakresie dekoracji powoli odchodzi się już od klasycznych rozwiązań typu obrazy czy ceramika, na rzecz oryginalnych i nowatorskich pomysłów. Niezwykle ciekawą formą uatrakcyjnienia nowoczesnych przestrzeni, są wszelkie kompozycje oparte na naturalnych rozwiązaniach.

projekt wnętrza

Projekt wnętrza z uwzględnieniem zielonej ściany.

Jedną z takich propozycji są zielone ściany z mchu leśnego. Taka niecodzienna kompozycja, która może zajmować całą ścianę, jak i jej fragment, zachwyci każdego, tworzy bowiem prawdziwy naturalny, trójwymiarowy, zielony obraz. Efekt prawdziwie zielonych ścian nadaje całemu pomieszczeniu niebanalnego i ekskluzywnego stylu.

Oprócz efektu wizualnego należy podkreślić, że tak wystylizowana przestrzeń, sprzyja poprawie komfortu psychicznego oraz nastroju. Dowiedziono także, że kolor zielony, wypływa na pozytywne postrzeganie otoczenia, wprowadza spokój i sprzyja efektywnemu wypoczynkowi.

Technologia stabilizacji mchu na ścianach bądź suficie jest procesem całkowicie bezpiecznym dla zdrowia człowieka oraz przyjaznym dla środowiska. Preparat wykorzystywany do stabilizacji powstał na bazie substancji naturalnych, jest więc ekologiczny i biodegradowalny zarazem. Istotnym jest również fakt, iż mech leśny wykorzystywany w kompozycji jest odporny na różne rodzaje grzybów, w tym pleśni.

Do tych zielonych powierzchni nie przylega kurz, a mikroklimat wytworzony przez użyty rodzaj mchu leśnego, jest zdecydowanie nieatrakcyjny dla owadów i innych mikroorganizmów. Wszystko to sprawia, że takie naturalne aranżacje, są idealne dla osób cierpiących na alergie oraz ceniących sobie łatwość utrzymania czystości otoczenia.

Zielone panele CREATIVEmoss dostępne są różnych formatach – 30×30, 45×45 oraz 60×60 cm, ważących od 2 do 4 kg, z jakich można komponować większe powierzchnie. Do tworzenia takich aranżacji, służy specjalny, ręcznie zbierany mech. Można wybierać spośród kilu jego rodzai. Niesamowite i widowiskowe aranżacje powstają przy połączeniu obu rodzajów mchu, które później zdobią nowoczesne salony, lofty, biura czy łazienki. Ten nowy produkt na rynku aranżacji wnętrz, w rękach wprawnych architektów, staje się nieocenionym materiałem, dzięki któremu można zaprojektować wyjątkową i nietuzinkową przestrzeń.

Zainteresowanych ofertą zapraszamy odsyłamy na stronę ofertową – rośliny stabilizowane. Zachęcamy również do sprawdzenia naszego portfolio. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt – 518-211-102.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL