Coraz częściej nasze ściany dekoruje specjalna odmiana mchu. Mieszkania i biura, w których pojawia się ten element – zyskują na oryginalności. Czy warto zmienić kolor wnętrza na żywy zielony?

Mech na ścianie – czyli od czego zacząć?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wykonanie mchu na ścianie jest coraz prostsze. Nie wymaga dużej ingerencji, która powodowałaby znaczne nakłady pracy czy pieniędzy. Żeby upiększyć mieszkanie lub biuro, wystarczy użyć gotowych, wyhodowanych i połączonych ze sobą specjalnych paneli z mchem dekoracyjnym.

Najważniejszą informacją jest fakt, że ta nietypowa roślinność jest w pełni ekologiczna. Stanowczo zaprzeczyć należy informacjom, że mech przyciąga robaki, pasożyty lub skutkuje powstawaniem grzybów. Specjalnie przygotowana odmiana pozwala na bezpieczne cieszenie się oryginalnym elementem dekoracyjnym.

Czy mech to wysiłek w pielęgnacji?

Świetną wiadomością dla tych, którzy nie mają czasu lub zapominają o swoich roślinach, jest fakt, że mech dekoracyjny nie wymaga dużej troski. Przede wszystkim mchu nie trzeba w żaden sposób przycinać, podlewać czy dodatkowo pamiętać o kolejnych zabiegach pielęgnacyjnych. Wszystko to sprawia, że mech jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Jedynym warunkiem jest zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza – ok. 40-60%, czyli dokładnie takiej, jaka utrzymuje się standardowo w większości mieszkań lub biur.

Warto zaznaczyć, że mchu w żaden sposób nie wolno pryskać, a tym bardziej podlewać wodą. To bardzo prosty sposób na uszkodzenie dekoracji. Może to skutkować odpadaniem ze ściany, co z pewnością zepsuje ten niebanalny efekt wizualny. Nie powinno się również mocować mchu w okolicach kominka, pieca lub innych miejscach, które narażone są na bezpośredniego towarzystwo dodatkowego źródło ciepła (w tym również miejsc mocno nasłonecznionych).

Mech dekoracyjny nie odrasta, dlatego przestrzeganie powyższych wytycznych, pozwoli na utrzymanie przez długi okres niezwykłego efektu.

Zieleń na ścianach – czy mi to potrzebne?

W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu spędzamy wśród spalin i ogłaszanego wszem i wobec smogu. Jeśli zapewnimy sobie na co dzień widok zielonego mchu, z pewnością będziemy mogli zrelaksować się widokiem żywej natury. Poza oczywistym oryginalnym wyglądem, który przyciąga uwagę wszystkich odwiedzających, pozwoli na dostarczenie sobie namiastki roślinności, która będzie na każde wyciągnięcie ręki.

Jeśli poszukujesz oryginalnych akcesoriów do swojego biura, mieszkania czy domu – mech będzie idealnym rozwiązaniem. Każdy odwiedzający z pewnością zwróci uwagę na dodatkową roślinność. Ty z kolei będziesz czuć się lepiej, przenosząc swój wzrok na otaczającą Cię, efektowną naturę.

Zainteresowanych ofertą zapraszamy odsyłamy na stronę ofertową – rośliny stabilizowane. Zachęcamy również do sprawdzenia naszego portfolio. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt – 518-211-102.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL