Aranżując wystrój wnętrz warto pokusić się o wybór oryginalnych akcesoriów, które uwydatnią oryginalność domu, mieszkania lub biura. Prócz wyróżników w postaci mebli, eleganckich podłóg czy nowoczesnego sprzętu elektronicznego, warto pomyśleć o roślinności. Często pomijany element zieleni jest błędnie odsuwany na dalszy plan. Roślinność jest jednym z kluczowych elementów, które dbają o harmonię wnętrza, jednocześnie znacząco je ożywiając.

Jaką roślinność wybrać do ozdobienia wnętrza?

Szeroka gama roślin pozwala na swobodny wybór spośród wielu kwiatów, krzewów czy małych lub większych drzewek. Jeśli jednak aranżującemu zależy na oryginalnym wyglądzie, świetnym pomysłem jest wykorzystanie np. mchu. Coraz częściej spotykany, ale w dalszym ciągu rzadko widywany we wnętrzach leśny element wystroju, wzbudza niemałą sensację wśród odwiedzających. Dodatkowo jest esencją lasu, a to z kolei cieszy oko właściciela i innych mieszkańców. Specjalnie hodowany mech jest symbolem prawdziwej natury, która towarzyszy w wybranym pomieszczeniu na co dzień.

Warto zaznaczyć, że odmiana mchu, która nadaje się do umiejscowienia tej roślinności w naszych biurach czy mieszkaniach jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Nie trzeba znać się na pielęgnacji roślin, ponieważ ten element wystroju tego nie wymaga. Należy również zaprzeczyć, jakoby mech miał być skutkiem powstawania grzybów, pleśni czy ogniskiem robactwa. Wręcz przeciwnie! Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie tej roślinności, możemy liczyć na pełne ożywienie wnętrza. Natura, która zostanie przymocowana na ścianie jest w pełni higieniczna, a dodatkowo świetnie wygląda.

Las jako symbol przewodni

Dla osób, które wolą inne metody ozdabiania swoich ścian, dobrym pomysłem na oryginalną aranżację jest tak zwany las w szkle. To nic innego, jak leśna roślinność, która zamknięta jest w szklanym pojemniku. Z pewnością wygląda dużo bardziej imponująco od tradycyjnych roślin. W końcu to fragment lasu, który od tej pory jest na wyciągnięcie ręki. Standardowe kwiaty, krzewy czy drzewka nie dostarczą aż takiej widowiskowości. To idealny element wyposażenia mieszkania lub biura dla wszystkich kreatywnych i nienasyconych pięknem natury.

Z kolei dla zwolenników nieco bardziej klasycznych roślin, doskonałym rozwiązaniem może okazać się wybór roślin stabilizowanych. Te mogą pięknie udekorować wnętrza. Umieszczone na ścianie pozwolą na cieszenie oka każdego dnia. Warto przy tym podkreślić, że ten rodzaj roślin, tak samo, jak mech, jest w pełni odporny na wszelkie grzyby, bakterie czy inne złowrogie dla ludzkiego organizmu pasożyty. Wyjątkowa roślinność w domu to powód do dumy, dlatego warto rozważyć ich wybór przy aranżowaniu wnętrz.

Na co się zdecydować?

Wybór oczywiście należy do Ciebie. Wszystko zależy od Twojego typu osobowości. Możesz być jednak pewny, że każdy z wyżej wymienionych elementów wystroju świetnie wpasuje się do Twojego mieszkania, domu lub biura. Każda proponowana roślinność ożywi wnętrze i będzie elementem natury, który w każdej chwili będzie można dotknąć.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL