Mech w firmie – to określenie jeszcze kilka lat temu brzmiałoby jak oksymoron i dobry żart, z którego można się pośmiać w przerwie od pracy, a potem zapomnieć. Tymczasem żarty stały się rzeczywistością. Piękną i użyteczną – trzeba uczciwie dodać. Bo o tym, że zieleń we wnętrzu wpływa korzystnie na osoby  w nim przebywające – nie trzeba nikogo przekonywać. Dziś nadeszła jednak era innych rozwiązań, tzw. ogrodów pionowych. XXI wiek to czas odważnych i nowatorskich rozwiązań aranżacyjnych – również z wykorzystaniem zieleni. Co ważne – zmiany te nie dotyczą tylko segmentu mieszkaniowego, ale również biurowego. Aranżacja pomieszczeń firmowych nie jest już sprowadzana do rangi drugorzędnej, ale awansowała do poziomu standardu. Urządzanie biur nie ogranicza się już tylko do wydzielenia pomieszczeń i ich umeblowania, ale staje się ważną częścią budowania wizerunku firmy. Propozycja wydaje Ci się interesująca? Zobacz nasze portfolio. Chcesz otrzymać niezobowiązującą ofertę? Zadzwoń:

518-211-102

Niewymagająca dużego nakładu pracy roślinność.

Niezmiernie istotnym elementem jest zastosowanie roślinności. Ważne jednak, by były to rośliny odporne na ewentualne zaniedbania i okresową suszę – w przeciwnym wypadku szybko zamiast ozdobą, staną się jej przeciwieństwem. Tymczasem zieleń wpływa bardzo korzystnie nie tylko na wizerunek firmy, ale przede wszystkim na przebywających w niej pracowników i gości, którym zdarza się biuro odwiedzać. Jeśli wiemy, że pielęgnacja roślin może stanowić kłopotliwy obowiązek – warto zdecydować się na inne, mniej rozpowszechnione, ale bardzo praktyczne rozwiązanie: mech na ścianie.

Mech nie wymaga podlewania ani zraszania – jedyne, czego nie lubi, to bezpośredniej długotrwałej ekspozycji na słońce. Dla jego dobrej kondycji istotne jest stałe utrzymywanie wilgotności powietrza na poziomie 40-70%. Nawet w przypadku okresowych zaniedbań, da się doprowadzić jego strukturę do pierwotnej postaci poprzez intensywne nawilżenie powietrza do odpowiedniego poziomu.

Zbawienny wpływ roślin na samopoczucie.

Mech w firmie – poza walorami dekoracyjnymi, niesie również wiele korzyści dla pracowników biura. Ściana mchu stanowi naturalny oczyszczacz powietrza – zanieczyszczone powietrze stanowi przeszkodę dla odpowiedniego dotlenienia mózgu, co z kolei przekłada się na mniejszą energię życiową i efektywność pracownika. Gorsze dotlenienie mózgu powoduje ospałość i apatię, a to nie sprzyja pracy. Mech stanowi więc naturalny filtr, ale również jest łącznikiem między wnętrzem biura a środowiskiem naturalnym. W przerwach od pracy pozwala oderwać od niej myśli i w wyobraźni przenieść się na łono natury. Sprzyja skupieniu i koncentracji uwagi. Duża płaszczyzna zieleni relaksuje i działa również korzystnie na wzrok, pozwalając odpocząć oczom od wielogodzinnej pracy przy komputerze lub dokumentach.

Ponadto klimatyzowane pomieszczenia zazwyczaj charakteryzują się niską wilgotnością – tymczasem jednym z warunków, jakie trzeba zagwarantować ścianie mchu, jest odpowiedni jej poziom. Pośrednio więc dbając o mech – dba się również o pracownika, gdyż optymalnym poziomem wilgotności dla człowieka jest również przedział 40-60%. Istotną cechą mchu jest to, że ma on właściwości antystatyczne – nie osiada więc na nim kurz. To ważna informacja dla alergików, dla których tego typu dekoracja nie będzie stanowiła siedliska alergenów w postaci kurzu czy grzybów. Na uwagę zasługuje również fakt, że ściana pokryta mchem działa wygłuszająco, co doskonale sprawdza się w firmowych pomieszczeniach, w których panuje szum i harmider. Po zakończeniu użytkowania nie ma również problemu z usunięciem dekoracji ze ściany, gdyż jest to produkt całkowicie biodegradowalny.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL