Mech leśny na ścianę

Rośliny we wnętrzach sprawiają również, że ludzie chętniej spędzają w nich czas, są bardziej zrelaksowani i odprężeni oraz mniej podatni np. na szum pracujących urządzeń. Ze względu na swoje właściwości rośliny powinny stanowić obowiązkowy element nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale również w pomieszczeniach biurowych. Ich zalety znacznie przewyższają niewielkie niedogodności związane z ewentualną pielęgnacją.

Czasem argumentem przeciw wykorzystaniu roślin stanowi brak miejsca. Rzeczywiście, może być to pewnym utrudnieniem. Brak wolnej powierzchni podłogi lub wystarczająco szerokiego parapetu może być przeszkodą w ustawieniu rośliny w doniczce. Istnieje jednak rozwiązanie, które nie zajmuje cennego metrażu, a jednocześnie nie wymaga rezygnacji z zieleni we wnętrzu. Tym rozwiązaniem jest mech na ścianie. Taka dekoracja pozwala zaaranżować niewykorzystaną powierzchnię ściany, stając się jednocześnie naturalnym filtrem, żywą ozdobą i wabikiem dla oczu.

Mech – jako naturalny zasób przestaje być kojarzony tylko i wyłącznie z leśną ściółką. Coraz częściej można go spotkać we florystycznych aranżacjach, a i jego obecność we wnętrzach przestaje już dziwić. Daje szerokie możliwości aranżacyjne i doskonale wygląda praktycznie w każdym wnętrzu. Jest świetnym rozwiązaniem zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i biurach. Nie wymaga nadmiernej pielęgnacji, a jedynie odpowiedniego poziomu wilgotności (40-50%). Nie sprzyja mu też nadmierna ekspozycja na światło. Co ciekawe, świetnie odnajdzie się w pomieszczeniach bez naturalnego oświetlenia. Brak okna przestaje więc być przeszkodą w zastosowaniu naturalnej zieleni w pomieszczeniu.

Jeśli spełnimy powyższe warunki – odwdzięczy nam się nietuzinkowym wyglądem i wieloletnią, bezobsługową eksploatacją. Tak jak w przyrodzie, tak i wśród produktów wykorzystujących mech, występuje duża różnorodność. W zależności od oczekiwań, możemy uzyskać efekt płaskiej ściany porośniętej mchem lub imitację pełnej życia, dzikiej leśnej ściółki. Do dyspozycji mamy bowiem zarówno mech płaski, jak i mech poduszkowy, często wzbogacony przez stabilizowane liście traw i paproci. Popularnością cieszy się również mech chrobotek (mech reniferowy) – o ciekawej strukturze, niewielkich wymaganiach i szerokich możliwościach aranżacyjnych.

Mech na ścianę jest poddawany odpowiednim przygotowaniom przed finalnym montażem na ścianie. Dzięki temu użytkownik ma gwarancję, że proces jego wzrostu został zatrzymany i mech pozostanie na ścianie w formie takiej samej jak w dniu montażu – przez wiele lat. Specjalna obróbka sprawia, że roślina nie wymaga podlewania, przycinania czy innych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie wymaga również nawożenia, nie traci barwy i jest praktycznie bezobsługowa.

85178286 791444314674984 306473915461402624 n

Zastosowanie mchu na ścianie pozwala na całoroczny kontakt z przyrodą – nawet, gdy na zewnątrz panuje sroga zima lub upalne lato. Godną odnotowania informacją dla przyszłych użytkowników jest fakt, iż ścienna dekoracja z mchu jest antystatyczna – nie osiada więc na niej kurz, nie trzeba jej czyścić i nie stanowi siedliska alergenów dla osób zmagających się z uczuleniem na kurz i roztocza. Mech jest uznawany za produkt hipoalergiczny – nie zawiera żadnych typowych alergenów. Jego instalacja na ścianie jest więc możliwa w każdym domu – nawet tym, którego mieszkańcy są alergikami. Dotyczy to również powierzchni biurowych.

Mech na ścianie szczególnie doceniany jest przez właścicieli niewielkich mieszkań, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Doceniają go również posiadacze zwierząt domowych i małych dzieci: mech pozostający poza zasięgiem rąk milusińskich nie stanowi dla nich zagrożenia i pokusy do niszczenia zieleni. Świetnie sprawdza się też w biurach, gdzie jest wizytówką firmy, dekoracją pomieszczeń oraz naturalnym oczyszczaczem powietrza. Jego zaletą jest również możliwość kreatywnego wykorzystania do budowania wizerunku firmy: logo wkomponowane w zieleń ściany z mchu z pewnością nie pozostanie niezauważone.

dekoracje z mchu lesnego

Dekoracje z mchu do domu

Mech leśny w domu? Dlaczego nie – może znaleźć się na ścianie Twojej sypialni. Zaprojektujemy dla Ciebie niesztampowe ozdoby, dzięki którym Twój dom będzie doskonale współgrał z naturą. Tworzymy bowiem zielone obrazy ze specjalnych paneli tak, jak natura tworzy zachwycające roślinne kompozycje. Miękka, zielona powierzchnia sprawi, że poczujesz się lepiej przebywając w każdym pomieszczeniu. Patrzenie na nią relaksuje oraz pobudza wyobraźnię. Wypukła powierzchnia natomiast sprawia, że są to kompozycje, które wyróżniają się na tle standardowych dekoracji.

Jak powstaje ściana z mchem leśnym?

Rośliny, które wykorzystujemy do tworzenia obrazów z mchu, są stabilizowane, a więc trwałe oraz niewymagające pielęgnacji. Co więcej, są odpowiednie dla alergików, ponieważ nie gromadzą kurzu ani nie powstaje na nich pleśń. Możesz wybierać spośród różnych wariantów mchów leśnych – zachęcamy do zapoznania się z nimi, byś mógł wybrać efekt, który najbardziej Ci odpowiada i najlepiej wpasuje się w Twój dom.

ściana z mchu lesnego

Ile kosztuje mech na ścianę?

Cena tej wyjątkowej leśnej dekoracji na ścianę różni się w zależności od wybranych wymiarów oraz rodzaju roślin. Poniżej znajdziesz ceny za proponowane przez nas wymiary lub możesz skorzystać z konfiguratora oferty dostępnego na naszej stronie. Na podstawie wpisanych tam danych (wymiary, kolory, podłoże, rama) wykonamy projektowanie ogrodu wertykalnego i sporządzimy dla Ciebie indywidualną wycenę.

Mech na ścianę LINIA CREATIVEmoss1

CREATIVEmoss1

Wymiary: 30 cm x 30 cm

Wysokość: 7 cm

Waga: 2 kg

Cena: 200 zł

CREATIVEmoss1

Wymiary: 45 cm x 45 cm

 Wysokość: 7 cm

 Waga: 3 kg

Cena: 450 zł

CREATIVEmoss1

Wymiary: 100 cm x 100 cm

 Wysokość: 7 cm

 Waga: 9 kg

Cena: 1900 zł

bulwa nowa 200x200
bulwa nowa 250x250
mech creativemoss1

*Wszystkie produkty CREATIVEmoss dostępne są w 3 kolorach, oferując ogromne możliwości tworzenia rożnych stylów i atmosfery.

Mech na ścianę LINIA CREATIVEmoss2

CREATIVEmoss2

Wymiary: 30 cm x 30 cm

 Wysokość: 4 cm

 Waga: 1.5 kg

Cena: 120 zł

CREATIVEmoss2

Wymiary: 45 cm x 45 cm

 Wysokość: 4 cm

 Waga: 2 kg

Cena: 270 zł

CREATIVEmoss2

Wymiary: 100 cm x 100 cm

 Wysokość: 4 cm

 Waga: 6 kg

Cena: 1300 zł

CREATIVEmoss2 30x30
CREATIVEmoss2 45x45
mech CREATIVEmoss2

Mech na ścianę LINIA CREATIVEmoss3

CREATIVEmoss3

Wymiary: 30 cm x 30 cm

 Wysokość: 7 cm

 Waga: 2 kg

Cena: 160 zł

CREATIVEmoss3

Wymiary: 45 cm x 45 cm

 Wysokość: 7 cm

 Waga: 3 kg

Cena: 350 zł

CREATIVEmoss3

Wymiary: 100 cm x 100 cm

 Wysokość: 7 cm

 Waga: 7.5 kg

Cena: 1650 zł

mech CREATIVEmoss3
mech CREATIVEmoss3
mech CREATIVEmoss3
obraz z mchu leśnego
obraz mech kulisty płaski

OBRAZ Z MCHU LEŚNEGO KULISTEGO

OBRAZ Z MCHU LEŚNEGO KULISTEGO ORAZ PŁASKIEGO

WymiaryCena
30 cm x 40 cm309 zł
40 cm x 50 cm509 zł
50 cm x 70 cm859 zł
70 cm x 100 cm1649 zł
WymiaryCena
30 cm x 40 cm259 zł
40 cm x 50 cm429 zł
50 cm x 70 cm709 zł
70 cm x 100 cm1359 zł

Kolorystyka dostępnego wypełnienia z mchu leśnego poduszkowego

Kolory dostępnych ram:

Zamów indywidualną kompozycje

Masz nietypowy pomysł lub twój architekt zaprojektował dla Ciebie zieloną ścianę?

Bez obaw, zrealizujemy dla Ciebie każdy projekt!
bulwiaknnn

Skontaktuj się z nami!

kreatywna zieleń - dekoracje z mchu

Bądź zawsze na bieżąco

Formy płatności

PAYU LOGO 768x132

Skontaktuj się z nami!

Bądź zawsze na bieżąco

English EN German DE Polish PL