Mech kojarzy się ze spacerem po leśnej ściółce, odpoczynkiem i relaksem na łonie natury. Zapach i kolor mchu przywołuje wakacyjne wspomnienia i koi po stresującym dniu. Niezwykle popularnym pomysłem na urządzenie wnętrza jest wykorzystanie mchu dekoracyjnego jako elementu aranżacji. Trend ten jest nie tylko unikatowym sposobem na ożywienie pomieszczenia; dzięki pochłanianiu toksyn, zielona ściana oczyszcza powietrze, którym oddychamy. Z prozdrowotnych właściwości mchu dekoracyjnego chętnie korzystają mieszkańcy aglomeracji miejskich, którzy walczą ze smogiem — również w swoich mieszkaniach. Planujesz montaż mchu dekoracyjnego w domu lub firmie? Pozwól, że przedstawimy Ci możliwości. Zadzwoń pod numer 518-211-102.

Mech dekoracyjny — niewymagający pielęgnacji dodatek roślinny

Mchy wykorzystywane do dekoracji wnętrz, różnią się od siebie fakturą i wyglądem. Ostatnim trendem aranżacyjnym są kompozycje wykonane z chrobotka reniferowego, który pochodzi ze Skandynawii i od razu przypadł nam do gustu. Ten wyjątkowy mech dekoracyjny nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych: nie potrzebuje nawet podlewania. Wystarczy dbać tylko o to, by pomieszczenie, w którym znajduje się zielona ściana, lub kompozycja wykonana z mchu, było odpowiednio nawilżone. Mech bowiem, pobiera wodę z powietrza. Ściana z mchu dekoracyjnego będzie wyglądała przepięknie w zacienionej części pomieszczenia z dala od źródła ciepła i nienarażona na działanie promieni słonecznych.

Piękne bryły wykonane z chrobotka, ozdobą pomieszczeń biurowych

Firmy i instytucje dbające o wizualną stronę działalności, chętnie decydują się na zainstalowanie w obiektach budowlanych, które użytkują: obrazów, brył, kompozycji lub paneli, których głównym elementem jest mech dekoracyjny. Podobny trend obserwuje się w luksusowych salonach SPA oraz hotelach. Szczególną uwagą cieszy się chrobotek reniferowy dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. W podstawowej wersji mech ten występuje w kilku odcieniach zieleni i szarości. Z mchu dekoracyjnego można wyczarować formy przestrzenne i płaskie. Dużym powodzeniem cieszy się również mech pochodzenia francuskiego, który przypomina kształtem poduszki. Jest miękki w dotyku, a jego kępy układają się w bajeczne kompozycje. Mech poduszkowy jest plastyczny i elastyczny, chętnie wykorzystywany do tworzenia brył i ścian 3D. Mech dekoracyjny nadaje pomieszczeniu świeżości, jaką mogą nadać tylko rośliny. Dodatkowo nie trzeba się martwić o czas poświęcany  pielęgnacji roślin doniczkowych — mech dekoracyjny pielęgnuje się sam.

Mech dekoracyjny na ścianie w Twoim domu- oryginalny sposób na upiększenie wnętrza

Mech dekoracyjny potrafi upiększyć wnętrze wykonane w każdym stylu. Niezależnie od tego, czy preferujemy styl kolonialny, czy nowoczesny — zielona ściana idealnie uzupełni aranżację pomieszczenia. Kompozycje z mchu są tworzone przez wykwalifikowanych florystów i mieszczą się, na przykład w ramach obrazów, a całość jest specjalnie impregnowana i odpowiednio modelowana. Mech chrobotek jest też wykorzystywany do kreacji oryginalnych ozdób świątecznych i graficznych elementów wystroju wnętrz. Stabilizowane mchy leśne płaskie są często wybierane do tworzenia zielonych paneli. Wraz ze stabilizowanymi liśćmi paproci i traw stanowią podstawę do tworzenia efektownej ściany.

Mech dekoracyjny jest chętnie wykorzystywany nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w restauracjach (często wykorzystywany jest tam również w kreacji potraw) i salonach kosmetycznych. Wielość zastosowań mchu w tak wielu różnych miejscach jest możliwa między innymi dlatego, że mech dekoracyjny nie przyciąga kurzu. Ten aspekt higieniczny jest szczególnie ważny dla osób wrażliwych na różnego rodzaju zanieczyszczenia, alergików i osób o osłabionej odporności, a także dzieci. Nie trzeba go oczyszczać ani odkurzać.

Dodatkowym atutem przemawiającym za inwestycją w zieloną ścianę jest fakt, iż w przypadku przesuszenia mchu, wystarczy zadbać o odpowiednie nawilżenie (40%- 70%) powietrza, aby mech mógł się zregenerować. Każda ściana zielona, której podstawą jest mech dekoracyjny jest wykonana ręcznie, stanowi więc unikalne, oryginalne dzieło sztuki. Elastyczność mchu pozwala na dowolne kreowanie wyjątkowych kompozycji, które cieszą oko nie tylko domowników, ale wywierają silne wrażenie na zaproszonych gościach. Stosowanie higroskopijnego mchu dekoracyjnego w łazienkach, redukuje nadprogramową wilgoć i wspomaga oczyszczanie przestrzeni z nieprzyjemnych zapachów.

Mech dekoracyjny posiada również właściwości akustyczne. Jest więc świetnym izolatorem od hałasu, szumu miejskiego i doskonale dzieli przestrzeń. Cieszący się od wielu lat niesłabnącym zainteresowaniem chrobotek reniferowy odmienił na zawsze podejście do wykorzystywania roślin w aranżacji wnętrz. Dodatek ten spisuje się w ogólnoświatowe eko- trendy i przyczynia się do tego, że w budowlanych obiektach miejskich pojawia się element kontaktu z naturą, którego tak bardzo brakuje w centrum miasta. Dekoracje z roślin stabilizowanych kojąco działają na nasz układ nerwowy i wspomagają regenerację po stresującym dniu w pracy. Inwestycja w zieloną ścianę to dobra inwestycja na długie lata użytkowania.

Przykładowe aranżacje z wykorzystaniem mchu dekoracyjnego znajdziesz w naszym portfolio. Jeżeli masz jakieś pytania na jego temat to chętnie służymy wsparciem. Zadzwoń pod numer 518-211-102 i porozmawiaj z naszym specjalistą.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL