Wertykalny ogród wewnętrzny - zielone ściany z żywych roślin

Ogrody wertykalne to nowy sposób na uprawę roślin. Pionowe uprawy – zielone ściany – cieszą się wielkim zainteresowaniem ze względu na oszczędność miejsca i pieniędzy. To jeden z trendów, który staje się coraz popularniejszy w świecie aranżacji wnętrz. Zielone ściany spotyka się już coraz częściej w przestrzeniach prywatnych.

Oferujemy kompleksową realizację wewnętrznych ogrodów wertykalnych wykonywanych w technologii tkaniny wegetacyjnej z wykorzystaniem żywych roślin. Stosujemy sprawdzone i innowacyjne rozwiązania, oparte na wieloletnim doświadczeniu. Jesteśmy w stanie spełnić praktycznie wszystkie pomysły projektowe, które dla innych mogą wydawać się niemożliwe do zrealizowania.

Nasza firma zajmuję się także serwisowaniem zielonych ścian.

ogrodwertykalny - Wertykalny ogród wewnętrzny - zielone ściany z żywych roślin
ogrodwertykalnybielskobiala 600x800 - Wertykalny ogród wewnętrzny - zielone ściany z żywych roślin

Pielęgnacja uprawy wertykalnej  polega głównie na kontroli wilgotności i zaopatrzeniu w składniki mineralne. Należy systematycznie usuwać wysuszone i martwe rośliny, należy je przycinać i utrzymywać zwarty pokrój. Co jakiś czas rośliny należy przetrzeć z ewentualnej warstwy kurzu.

Automatyczny system nawadniania pozwala nam cieszyć się bujną roślinnością bez konieczności podlewania.

 

ogrodwertykalnynaslupie 600x800 - Wertykalny ogród wewnętrzny - zielone ściany z żywych roślin

Po za walorami estetycznymi rośliny, które są wykorzystywane w ogrodzie wertykalnym maja właściwości:

-oczyszczające ( pochłaniają i neutralizują toksyczne substancje tj. benzyn czy amoniak. Tworzą  przyjazny mikroklimat, wzbogacając oczyszczone z toksyn powietrze dużą ilością tlenu.

-insulating -są w stanie zablokować nawet 70 proc. dźwięków dochodzących z zewnątrz.

-therapeutic– wspomagają  prawidłowy oddech nie tylko poprzez generowanie tlenu,

-regulują  wilgotność– idealnie sprawdzają się w nadmiernie suchych pomieszczeniach,

Ogród wertykalny to efektowna, zielona ściana w mieszkaniach lub biurach z dobrą świetlną ekspozycją – to coraz popularniejszy sposób na hodowlę roślin.

Zielone ściany  z żywych roślin sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jednym z głównych warunków które trzeba spełnić jest dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz duża ilość światła. System automatycznego nawadniania daje nam  możliwość  cieszenie się bujną zielenią bez konieczności codziennej pielęgnacji. Przy braku możliwości podłączenia przyłączy wodno-kanalizacyjnych oferujemy obieg zamknięty, który nie wymaga dopływu wody oraz jej odprowadzenia do kanalizacji, ponieważ posiada własny zbiornik z wodą. Nawadnianie odbywa się wtedy przy użyciu pompy.  Jeżeli nie jesteśmy w stanie spełnić warunku oświetlenia, stosujemy sztuczne doświetlenie, które jest potrzebne rośliną do prawidłowego funkcjonowania. Nawożenie i zintegrowane oświetlenie to wszystko co jest potrzebne, aby zapewnić trwałość oraz piękno zielonej ściany. 

  ogródwertykalny 460x700 - Wertykalny ogród wewnętrzny - zielone ściany z żywych roślin

  Skontaktuj się z nami!

  logo kz - Wertykalny ogród wewnętrzny - zielone ściany z żywych roślin

  Bądź zawsze na bieżąco

  Formy płatności

  PAYU LOGO 768x132 - Wertykalny ogród wewnętrzny - zielone ściany z żywych roślin

  Skontaktuj się z nami!

  Bądź zawsze na bieżąco