Ogrody wertykalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą ich nietuzinkowego charakteru, który pozwala znacząco poprawić design nowoczesnego mieszkania czy przestrzeni biurowej. Te pionowe instalacje roślinne tworzą swego rodzaju zachwycającą, żywą „fototapetę”, która zwróci uwagę każdego miłośnika roślinności.

W dzisiejszym artykule dowiesz się więcej na temat tkanin wegetacyjnych, które są wykorzystywane w naszych ogrodach wertykalnych.

Tkanina wegetacyjna – co to jest?

Tkaniny wegetacyjne są jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych podczas aranżacji ogrodu wertykalnego. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie optymalnych warunków dla uprawy roślinności. Zastosowanie tkaniny sprawia, że woda rozprowadzana jest równomiernie do wszystkich roślin na powierzchni całego panelu, a przy tym zapewnia korzeniom lepsze utlenienie niż w przypadku stosowania tradycyjnych doniczek.

Czy stosowanie tkaniny jest konieczne?

Aby ogrody wertykalne mogły stale się rozwijać, należy zapewnić roślinności odpowiednie warunki, w tym właściwą podaż wody. W przypadku instalacji pionowych równomierne podlanie kwiatów może być znacząco utrudnione. Właśnie dlatego w naszych rozwiązaniach stosujemy tkaninę wegetacyjną.

Takie rozwiązanie nie tylko usprawnia proces podlewania roślin, ale dodatkowo zapobiega przelewaniu, które może wpłynąć na walory estetyczne ogrodu.

Jak wybrać właściwą tkaninę?

Przede wszystkim należy wiedzieć, iż nie każda tkanina sprawdzi się podczas aranżacji ogrodów wertykalnych. Ta właściwa powinna zapewnić optymalne warunki dla rozwoju roślin, dla których konieczne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności oraz zachowanie niezakłóconego przepływu powietrza.

Odpowiednim materiałem jest filc stosowany w naszych ogrodach wertykalnych. Jego budowa sprawia, że szybko wchłania wodę, rozprowadzając ją po całej swojej powierzchni.

Czym wyróżniają się nasze tkaniny wertykalne?

Wieloletnie doświadczenie w aranżacji ogrodów wertykalnych pozwoliło nam opracować rozwiązanie, odpowiadające na potrzeby nawet wymagających gatunków a przy tym, podążające za ideą „zero waste”. Co więcej, nasza technologia Vertical Planter pozwoliła na połączenie wytrzymałości i lekkości z zapewnieniem sprzyjającego rozwojowi roślin środowiska.

Te przyjazne dla rozwoju roślinności warunki udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, które sprawiają, że zarówno mobilne ogrody wertykalne, jak i te tradycyjne mogą mieć dowolną wielkość i kształt.

Również sama płyta mocująca utrzymana jest w duchu „zero waste”. Do jej produkcji wykorzystujemy wytrzymałe tworzywa sztuczne, które łączą w sobie wysoką wytrzymałość z niewielką wagą, a przy tym są w całości wykonane z surowców z pochodzących z recyklingu.

Nasze tkaniny wegetacyjne wyróżniają się połączeniem najwyższej jakości z wysoką funkcjonalnością.

Zalety naszej tkaniny:

  • wysoki poziom wchłaniania wody, zapewniający równomierne jej dostarczenie również do roślin znajdujących się na samej górze ogrodu,
  • wysoka przepuszczalność powietrza, która nie ogranicza dostępu tlenu do korzeni,
  • zastosowanie materiałów pochodzących z recyklingu, zapewniających wysoką trwałość, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi,
  • czarny, neutralny kolor tkaniny.

Szereg przyjaznych dla środowiska rozwiązań oraz liczne technologie pozwalające na stworzenie optymalnych warunków dla roślin zielonych sprawia, że nasze tkaniny wegetacyjne cieszą się tak dużym uznaniem właścicieli ogrodów wertykalnych. Jeśli rozważasz wprowadzenie u siebie takiej nowoczesnej aranżacji, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Decydując się na ogrody wertykalne, warto skorzystać ze wsparcia specjalistów. Aby instalacja mogła spełniać najwyższe wymagania, należy ściśle przestrzegać określonych warunków, które będą się różniły w zależności od wybranego typu roślinności. Decydując się na wsparcie specjalistów, zyskasz pewność, że Twój ogród będzie z roku na rok stawał się jeszcze piękniejszy, a rośliny poza walorami estetycznymi, zapewnią również czystsze powietrze w Twoim mieszkaniu lub biurze.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL