Panele dekoracyjne z mchu nie przenoszą wilgoci do pomieszczenia, wręcz przeciwnie, są idealnym higrometrem. Stan mchu na panelach bowiem będzie stanowił odzwierciedlenie stopnia wilgotności, panującej w pomieszczeniu.

Warto zdać sobie sprawę, że roślina ta do odpowiedniego wzrostu wymaga takiej wilgotności, jaką preferuje ludzki organizm. Jeśli spada ona poniżej 40% mech na zielonych ścianach staje się suchy i chropowaty, gdy poziom wilgotności wraca do normy, mech odzyskuje swój piękny, zielony wygląd. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto postawić na panele dekoracyjne z mchu.

Gdy nie masz miejsca w domu na rośliny…

Dekoracyjne panele z mchu są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy w twoim mieszkaniu brak jest miejsca na kwiaty w doniczkach. Dzięki nim brak wolnej powierzchni podłogi lub miejsca na parapecie nie będą więcej przeszkodą, abyś mógł cieszyć się dobroczynnym wpływem roślin na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednocześnie mech na ścianie pozwoli nie tylko wykorzystać jej powierzchnię, lecz również zamaskować nieestetyczne zacieki, ubytki lub nierówności.

Panele z mchu nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych

Decydując się bujną i obfitą roślinność w domu trzeba pamiętać, aby ją często podlewać i nawozić. Tymczasem mech w formie paneli na ścianie nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy zapewnić mu jedynie wilgotność na poziomie 40% i nie eksponować zbytnio na światło słoneczne. Ponieważ mech źle znosi intensywne, naturalne oświetlenie, doskonale nadaje się do ciemnych, północnych mieszkań lub pomieszczeń z małymi oknami. Ponadto panele z mchu idealnie wytłumią pomieszczenie.

Dekoracyjne panele z mchu pozytywnie oddziaływają na zdrowie fizyczne i psychiczne

Warto również wspomnieć o tym, że dekoracyjne panele z mchu tworzą w pomieszczeniu sprzyjający zdrowiu mikroklimat, dotleniający cały organizm. Patrzenie na zieleń uspokaja, relaksuje i odpręża, a także pozwala odzyskać psychiczną równowagę. Nasze panele są idealne dla alergików, bowiem są antystatyczne. Nie osiadają na nich kurz, roztocza oraz inne alergeny. Dzięki nim cieszenie się piękną, zieloną przyrodą w zaciszu swoich czterech ścian jest możliwe o każdej porze roku, również zimą.

Oferowane przez nas dekoracyjne panele z mchu, będące naturalnymi odświeżaczami powietrza, równie dobrze sprawdzą się w domach i mieszkaniach, co w biurach, firmach oraz siedzibach instytucji. Pozwolą stworzyć lepszą atmosferę w trakcie biznesowych spotkań i pokażą, że firma dba o proekologiczne rozwiązania. Pobudzą kreatywne myślenie, pozwolą zredukować stres oraz odetchnąć pełną piersią.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL