Większość z nas lubi dodawać wnętrzom klimatu różnego rodzaju roślinami. Ważny jest dobór takich rozwiązań, które nie tylko wpasują się w gust mieszkańców domu czy użytkowników biura, ale również ich pozytywny wpływ na osoby, które przebywają w danym pomieszczaniu. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim alergików, którzy często zmagają się z problematycznymi skutkami kontaktu z pyłkami roślin. W takich przypadkach warto wziąć pod uwagę niecodzienne rozwiązania i zdecydować się na przykład na chrobotka reniferowego. Czym właściwie jest ta roślina i jaki ma wpływ na alergików?

Co to jest chrobotek reniferowy? 

Chrobotek reniferowy jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich fanów niebanalnych aranżacji biur czy wnętrz w mieszkaniach. Jest to rodzaj naturalnego mchu, który preparowany jest specjalną metodą, dzięki której po położeniu go na ścianie nie trzeba go dodatkowo pielęgnować (wystarczy zapewnić mu optymalną wilgotność powietrza, która powinna wynosić minimum czterdzieści procent). Dlaczego chrobotek reniferowy jest przyjazny dla alergików? Mech ma właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciąga kurzu czy innych zanieczyszczeń, a dodatkowo został pozbawiony szkodliwych chemikaliów czy innych substancji. Oprócz tego mech na ścianie w domu czy w biurze stanowi nieprzyjazne środowisko dla pleśni oraz grzybów i owadów.

Inne zalety chrobotka reniferowego 

Osoby, które decydują się na zastosowanie zieleni w biurze, z pewnością docenią też inne zalety chrobotka reniferowego. Niezwykle ważną kwestią są walory estetyczne, które zapewnia mech. Można nim pokryć całe ściany czy ułożyć różne kształty z paneli. Dzięki temu każde wnętrze może nabrać niebanalnego wyglądu, który wywrze ogromne wrażenie na osobach, które będą je odwiedzać. Ciekawym rozwiązaniem są również obrazy wykonane z mchu, na które często decydują się osoby dekorujące mieszkania. Osoby mieszkające w bloku z pewnością docenią również fakt, że chrobotek reniferowy pomaga wyciszyć mieszkanie, ponieważ jest on w stanie tłumić dźwięk w zakresie 900-500 Hz. Niewielki kawałek lasu w biurze czy w domu wpływa również uspokajająco na osoby, które przebywają w pomieszczeniu, poprawiając ich samopoczucie. Niewątpliwą zaletą takiej ozdoby jest również jej trwałość. W zależności od tego, w jakich warunkach zostanie zamontowana ściana z chrobotka reniferowego, czas jej eksploatacji wyniesie od sześciu nawet do dziesięciu lat.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL