Zieleń we wnętrzach nie musi być nudna! W aranżacji nowoczesnych pomieszczeń królują ostatnio oryginalne rozwiązania promujące Dekoracje z mchu . Ich głównym bohaterem jest chrobotek reniferowy. Bywa wyeksponowany w panelu ściennym, w doniczkach, a nawet w formie obrazów.

Nowoczesne wnętrza lubią zieleń

Niepozorny z wyglądu chrobotek reniferowy nazywany też mchem tak naprawdę jest porostem. Odpowiednio wyeksponowany prezentuje się niesamowicie. Podkreśla oryginalny charakter wnętrza, jednocześnie tworzy w nim przytulną atmosferę.

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup roślin i dekoracji z mchu do wnętrz. Być może jest to skutek kolejnych lockdownów, które utrudniły nam kontakt z naturą. Niezależnie od przyczyn, obserwowany trend jest bardzo pozytywny. Nie od dziś mówi się przecież o pozytywnym oddziaływaniu zieleni na człowieka. Przede wszystkim działa uspokajająco, relaksująco, reguluje też stres, który jest obecny w życiu każdego z nas.

Chrobotek reniferowy na 5 sposobów

W nowoczesnym pojmowaniu obecności zieleni w przestrzeni domowej i publicznej jest dużo miejsca na  poszukiwanie kreatywnych rozwiązań. Dekoracje z mchu chrobotka prezentują się okazale, a jednocześnie nie wymagają dużego zaangażowania w pielęgnację. Zdaje się, że są idealnie skrojone na miarę czasów, w których przyszło nam żyć. Jak można wykorzystać chrobotka reniferowego, by udekorować wnętrze?

1. Ściana zieleni w domu

Przede wszystkim cała zielona ściana robi wrażenie. Można zainstalować ją w mieszkaniu ale też w każdym biurowcu. Ze względu na ciężar, nie może być jednak instalowana na ścianach działowych. Wygląda zjawiskowo, bardzo oryginalnie i pasuje do wielu stylów aranżacyjnych. To rozwiązanie wykorzystywane jest z coraz większą odwagą w różnych miejscach: salonach, łazienkach, gabinetach czy biurach, gdzie służy do odgradzania poszczególnych stref. Świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie przyda się nieco zieleni i kontaktu z przyrodą. Bardzo ważne jest, że taka ściana zieleni nie wymaga dużego zaangażowania. Jej utrzymanie nie zajmuje wiele czasu i energii. Mech jest poddany procesowi stabilizacji, dzięki czemu nie pleśnieje i nie jest podatny na ataki szkodników. To wszystko sprawia, że jest bezpieczny dla alergików i astmatyków.

2. Zielone obrazy i panele ścienne

Brzmi awangardowo? Tak też się prezentuje. Mech można śmiało potraktować jak obraz i umieścić go w ramie. Wystarczy dobrać odpowiedni jej rozmiar i kolor i minimalistyczna ozdoba ścian gotowa! Na rynku są dostępne również gotowe panele różnej wielkości, które nadają się do umieszczenia na ścianie, suficie oraz podłodze. Mają różne rozmiary, co ułatwia dostosowanie ich wielkości do rozmiaru pomieszczenia.

3. Las w słoiku

To ostatnio bardzo popularna ozdoba, a jej dużą zaletą jest to, że można przygotować ją samodzielnie. W dużym naczyniu np. słoiku komponujemy ze sobą odpowiednio dobrane gatunki roślin i tworzymy z nich taką kompozycję, która będzie nam odpowiadać. Oczywiście warto uzupełnić ją chrobotkiem reniferowym. Odpowiednio wykształcony ekosystem we wnętrzu naczynia sprawi, że przez długi czas będziemy mogli cieszyć się pięknem takiej dekoracji.

4. Dekoracyjne logo

Coraz więcej firm sięga po instalacje z chrobotka reniferowego. Panel ścienny z mchu pozwala w ciekawy sposób wyeksponować logotyp firmy. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla tych marek, które promują się jako ekologiczne.

5. Kompozycje kwiatowe

Mech świetnie sprawdzi się w kompozycjach kwiatowych na wiele okazji. Idealnie nadaje się do użycia w stroikach świątecznych, a nawet w bukietach, które następnie można wyeksponować tak, by cieszyły nasze oczy.

Mech daje maksymalny efekt wizualny przy minimalnym wysiłku

Dekoracje z chrobotka reniferowego są wytrzymałe i nie wymagają w zasadzie żadnej pielęgnacji. To dlatego, że mech jest specjalnie preparowany. Dzięki temu nie trzeba go podlewać ani obcinać.

We wnętrzach spełnia rolę żywego nawilżacza, bo pobiera wilgoć z otoczenia, którą oddaje później, gdy powietrze jest za suche. Mech jest bezpieczny dla alergików, a to dlatego że umieszczony w nich płyn do stabilizacji jest naturalny. Sprawia, że mech jest stale w dobrej kondycji, nie gnije i nie pleśnieje, a przy tym zawsze wygląda rewelacyjnie. Nie potrzebuje nasłonecznienia, zatem nadaje się tak naprawdę do każdego pomieszczenia, nawet tych zaciemnionych takich jak korytarz czy łazienka. Warto również podkreślić jeszcze jedną właściwość zielonej ściany z chrobotka – świetnie izoluje hałas.

Podsumowując, dekoracje z chrobotka reniferowego są coraz popularniejsze w przestrzeni publicznej m.in. w restauracjach, bankach czy hotelach. Coraz więcej osób decyduje się na zakup takich dekoracji także do swoich mieszkań. Zielona ściana z mchu lub niewielkie obrazy z jego wykorzystaniem to świetny wybór dla wszystkich, którzy relaksują się w otoczeniu natury, ale nie mają wiele miejsca lub ich tryb życia nie pozwala na zajmowanie się wymagającymi roślinami doniczkowymi.

Kategorie: Blog

English EN German DE Polish PL